Hizmet Olarak Altyapı (IaaS) Nedir?

Hizmet olarak altyapı (Infrastructure as a Service - IaaS), bulut bilişim hizmet modellerinden biridir ve kullanıcılara sanal bilgi işlem kaynakları sağlayarak işletmelerin ve bireylerin kendi fiziksel altyapılarını satın almaları ve yönetmeleri gereksinimini ortadan kaldırır. IaaS, kullanıcılara sanal sunucular, depolama, ağ ve diğer temel bilgi işlem kaynakları sunar. Bu hizmet sayesinde müşteriler, kendi uygulama ve verilerini barındırmak için fiziksel sunucuları satın alma ve yönetme zorunluluğu olmadan, bu hizmeti sağlayan bir sağlayıcı üzerinden ihtiyaçlarına göre ölçeklendirilebilir ve yönetilen altyapıya erişebilirler.

Hizmet Olarak Altyapı (IaaS) Avantajları

İş Sürekliliğini Artırma

IaaS hizmetinizin esnek yapı ile kampanya dönemleri veya ani trafik yükselişlerinde sistem kaynaklarını kolayca yükselterek, hizmetlerinizin çalışmaya devam etmesini sağlarsınız.

Maliyet Tasarrufu

Altyapı hizmetleri kapsamında sadece sahip olduğunuz ve kullandığınız sistem kaynaklarına ücret ödersiniz. Kullanmadığınız kaynaklar için ödeme yükünden kurtularak maliyet tasarrufu sağlarsınız.

Son Teknoloji Sistem Özellikleri

Altyapı hizmetlerinde her zaman son teknoloji bilişim teknolojileri donanımlarını kullanarak, mevcut sistemlerinizin her zaman yüksek performans ile çalışmasını sağlarsınız.

Hızlı Ölçeklendirme

Codit'in altyapı hizmetlerinde bulunan hızlı ölçeklendirme özelliği ile uygulamalarınızın artan donanım kaynağı ihtiyacını hızlı bir şekilde karşılayarak sisteminizin kesintisiz çalışmasını sağlarsınız.

Monitöring & Uptime Garantisi

Codit'in ihtiyaçlarınız dahilinde sizin için özel olarak yapılandırmış olduğu altyapı hizmetleri sürekli olarak izlenmekte olup, olası problemler en kısa sürede çözüler ve %99.95 oranında uptime garantisi verilir.

Çözüm Odaklı Destek Ekibi

Codit'in çözüm odaklı teknik ekibi, sahip olduğunuz altyapı hizmeti kapsamında yaşadığınız problemler için anında destek olarak tüm problemlerinizi çok kısa sürede çözüme kavuşturmaktadır.